LKS Halny Przyborów 2:3 Skrzyczne Lipowa

HALNY PRZYBORÓW – SKRZYCZNE LIPOWA 2:3 (1:2)
0:1 7 min. Lipich Władysław (asysta: Caputa Tomasz)
0:2 10 min. Golec Dawid
1:2 29 min. Lach Grzegorz
2:2 63 min. Lach Grzegorz
2:3 74 min. Lipich Władysław
W 73 min. Lach Grzegorz (Przyborów) nie strzelił karnego – Adamczyk Marcin obronił.

W pierwszym meczu o stawkę tego sezonu zmierzyliśmy się z zespołem Halnego Przyborów reprezentantem Żywieckiej B-klasy mecz był pełen emocji.

Już w 6 minucie spotkania bramkę w sytuacji sam na sam z bramkarzem dla naszego zespołu strzela Vladislav Lipich doskonale przepychając się miedzy dwoma!! obrońcami po prostopadłym podaniu Tomasza Caputy.0:1
Zespół halnego dobrze się jeszcze nie otrząsł po stracie bramki co znów wykorzystał nasz zespół 4 minuty i mamy 0:2. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Łukasza Ogórka zakotłowało się w polu karnym rywali najtrzeźwiej zachował się Dawid Golec i płaskim strzałem umieszcza piłkę obok bramkarza piękny początek spodkania.W 27 minucie mamy niebywałego pecha nie dość że kontuzji pleców doznał nasz obrońca Tomasz Caputa to zawodnicy Halnego zdobywają bramkę po zgraniu prostopadłej piłki głową za plecy naszych obrońców bramkę zdobywa Lach Grzegorz 1:2. Walka na całym boisku i w 43 minucie mamy kolejną kontuzję w naszej ekipie po zderzeniu w polu karnym głowami ucierpiał Pawełek Daniel konieczna zmiana. koniec pierwszej połowy.

Drugą połowę lepiej zaczynają gospodarze czego efektem była bramka w 63 minucie autorstwa Grzegorza Lacha po błędzie naszej obrony 2:2 . Lach mógł zostać bohaterem meczu 10 minut później po faulu w polu karnym na naszym byłym piłkarzu Mateuszu Mrowcu. Do karnego na prowadzenie podchodzi wspominany Lach strzela i nie ma bramki Marcin Adamczyk!! kolejny raz pięknie wyłapuje strzał piękna parada.Bohaterem nie został Lach to postanowił z tego skorzystać nasz napastnik Vladislav Lipich po obronie karnego Adamczyk wybija piłkę do osamotnionego napastnika który radzi sobie znów z dwójką obrońców Halnego i mierzonym strzałem w długi róg bramki pokonuje bramkarza 2:3 !!! Warto wspomnieć stare przysłowie "Niewykorzystane sytuacje się mszczą" ta bramka daję awans do 2 rundy pucharu ponieważ do końca meczu nic się już nie zmieniło wygrywamy 2:3 po zaciętym boju.